EndNote

EndNote Nedir?

EndNote,  kişisel  bilgi veri  tabanınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza,  düzenlemenize, taramanıza, paylaşmanıza  olanak  sağlayan ve makale yazım  sürecinizde 6.000’in  üzerindeki  dergi  stiliyle  metin  içi  atıf   ve   referanslarınızı biçimlendirebileceğiniz özel bir veritabanı   uygulaması ve bibliyografik yazılımdır.
EndNote bir online arama aracıdır – Size online bibliyografik veritabanlarında arama yapma ve referansları doğrudan yeniden düzenleme konusunda en kolay yolları sunar. (Ayrıca EndNote online servislerden, CD lerden ve veritabanı kütüphanlerinden veri dosyaları import işlemi için birçok seçenek sunar).
EndNote bir referans ve imaj veritabanıdır – özel kütüphanelerinizde bibliyografik referanslar depolama, yönetme ve arama işlemlerinde uzmandır. Grafik, tablo, şekil ve formül içeriklerini herbiri için kendi altyazı (caption) ve anahtar kelimeleri (keywords) ile düzenleyebilirsiniz.
EndNote ile makaleler ve bibliyografyalar oluşturun – Cite While You Write özelliği ile Microsoft Word de atıf, şekil ve tablolar dizini oluşturabilirsiniz. Siz makalenize referans, şekil ve tablo eklediğinizde listeleri otomatik olarak oluşturulur ve sunulan 6.000’in üzerinde dergi formatında düzenleme imkanı sağlar. Hazır Microsoft Word dergi şablonları ile yayımcılar tarafından istenen makale formatları konusunda da size kolaylık sunacaktır.
UYARI!
Yazılımın kurum tarafından şahsınıza tahsis edilen bilgisayar dışında başka bir bilgisayara kurulmaması veya kurum dışındaki şahıslarla paylaşılmaması önem arz etmektedir. Yasal sorumluluk gerektiren durumlarda kurumumuz sorumlu değildir. Lisansın çerçevesi dışında işlem yapanlar hakkında kurumumuz yasal işlem yapma hakkına sahiptir.

Masaüstü bilgisayarlar  için indir 

Taşınabilir Iphone, Ipad gibi cihazlar için indir

 

Eklenti:
PROQEST veri tabanını taramaya eklemek için indir 
EBSCO veri tabanını taramaya eklemek için indir